logo redos

Infolinia 61 445 24 00

NOWOŚĆ! Nadwozie BDF STRONG & LIGHT

Zabudowa plandekowa BDF o masie własnej tylko 2380kg

BDFSL

Zabudowy BDF Strong&Light to zupełnie nowy produkt w ofercie Redos.

 

Specyfika wymiennych nadwozi plandekowych BDF

Zabudowy BDF charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością. Ustawione na nogach podporowych mogą być traktowane jako mobilny magazyn, który nie blokuje wykorzystania samochodu. Z drugiej zaś strony wykorzystując zabudowy różnego typu np. plandekowe czy kontenerowe znacząco zwiększają się możliwości wykorzystania takiego zestawu.

 

Nadwozia wymienne Redos: Classic (C715), Standard (C745) i Jumbo (C745 / C782) wpisują się w powszechnie stosowane standardy znane z kontenerów BDF zapewniając możliwość wykorzystania ich na dowolnym aucie przystosowanym do przewozu określonych rozmiarów kontenerów i posiadającym osprzęt BDF.

Najnowszym rozwiązaniem konstrukcyjnym są zabudowy plandekowe  JUMBO BDF Strong&Light, chrakteryzujące się wyjątkowa wytrzymałością oraz lekkością konstrukcji.

Nasza zabudowa JUMBO BDF Strong&Light waży tylko 2 380kg!!

Uzyskanie tak lekkiej wagi zabudowy udało się uzyskać poprzez:

  1. zmianę gatunku stali na stal MC700 - czyli to stal konstrukcyjna walcowana na gorąco przeznaczona do formowania na zimno, o minimalnej granicy plastyczności 700 MPa, umożliwiająca produkcję mocniejszych i lżejszych konstrukcji.
  2. zmiana kształtu profili tj., zróżnicowanie wymiarowe podłużnicy, która dopasowana jest do wymiarów poszczególnych elementów konstrukcji ramy
  3. zmiany węzłów spawalniczych
  4. Zastosowanie nowego rodzaju słupów stalowych oraz ściany przedniej wykonanych ze stali MC700

 

Podczas projektowania całej konstrukcji zostały wykorzystane nowoczesne obliczeń MES bez których nie było by to możliwe.  W celu prawidłowości zaprojektowanej ramy został wykonany szereg obliczeń w różnych wariantach obciążeniowych i przeciążeniowych, aby cały produkt nie stracił na swoich własnościach.

 

Efektem naszych prac jest solidna i wytrzymała konstrukcja o niespotykanej w kategorii kontenerów BDF masie własnej w najbogatszym wyposażeniu ( suwany i podnoszony dach, suwane dachy, system mocowania ładunku RedLock 3.0, nogi podporowe JOST)

 

 

 

 

 

 

 

Skorzystaj z promocji >