logo redos

Infolinia 61 445 24 00

ofirmie O firmie
 • W przekonaniu, że śmiałe marzenia i jasne cele mogą przekształcić się w rzeczywistość, dokładnie 15 września 1997 roku firma Redos wystartowała ze swoją działalnością, rozpoczynając tym samym realizację śmiałej wizji założycieli. Już w okresie początkowym nie było wątpliwości, że przedsiębiorstwo skazane jest na sukces.  Wcześniejsze doświadczenie w branży motoryzacyjnej i świadomość potrzeb klientów były gwarancją dobrego startu podróży w nieznane. Z pasją i werwą w niewielkim biurowcu w Woli Jabłońskiej, czyli wiosce położonej w województwie wielkopolskim, kilkuosobowa załoga stawiała swoje pierwsze kroki. Działalność rozpoczęto od sprzedaży importowanych pojazdów użytkowych, produkowanych przez koncern MAN-  wiodącego lidera sektora motoryzacyjnego. Szybko stało się jasne, że obustronne zadowolenie ze współpracy zrodzi kolejne wyzwania, a tym samym rozwój i dynamiczną rozbudowę firmy. Już po kilku latach, a dokładnie 1 kwietnia 1999 roku przeniesiono siedzibę Redos do Nowego Tomyśla w miejsce gdzie wówczas znajdowała się baza transportowa mleczarni. Można stwierdzić, że właśnie wtedy licząca zaledwie 6 osób ekipa z pasją i wytrwałością wkroczyła na wyboistą drogę do sukcesu, odważnie stawiając czoło przeciwnościom.

  biuro
 • budowa OSKP 1

  Od zawsze zadowolenie i zaufanie kontrahentów było priorytetem dla Redos, dlatego w 2002 rozszerzono kompetencje o pierwszą w Nowym Tomyślu Okręgową Stację Kontroli Pojazdów posiadającą uprawnienia do przeprowadzania badań wszystkich pojazdów samochodowych i przyczep w pełnym zakresie. OSKP stworzyła więc niezwykle ważną możliwość kompleksowego sprawdzania stanu samochodu na miejscu przed sprzedażą zapewniając tym samym spokojny sen klientom.

 • Rok 2005 przyniósł spore rewolucje jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury, a tym samym podniesienie jakości świadczących usług przez część warsztatową firmy, w skład której wchodzi: blacharnia, lakiernia i myjnia. Dzięki powiększeniu zakład został odpowiednio wyeksponowany, a to z kolei przełożyło się na wzrost rozpoznawalności. Od tego momentu mieszkańcy Nowego Tomyśla nie mieli już wątpliwości, kim jest Redos i czym się zajmuje. Rozszerzenie działalności znalazło również odzwierciedlenie w rosnącej liczbie zadowolonych zleceniodawców.

  warsztat1
 • firma2

  Następnym znaczącym krokiem dla zespołu była autoryzacja serwisowa MAN-a w 2008 roku, co zapewniło pełne usługi naprawcze pojazdów ciężarowych. Firma nabrała więc ostatecznego kształtu, ale apetyt na dalszy rozwój proporcjonalnie rósł. To właśnie dbałość o zrozumienie panujących trendów jest nieodzownym elementem samorozwoju firmy. Odpowiadając tym samym potrzebom rynku stopniowo rodziła się oferta na kolejne usługi, a dokładniej transport niskopodwoziowy oraz produkcję zabudów i przyczep Trailers.

 • Chociaż początkowo działalność produkcyjna sprawiała trudności spowodowane głównie ograniczającymi warunkami zakładowymi, nowe wyzwania sprawiały szczególną satysfakcję i motywowały do dalszych działań, a już wkrótce wyprodukowano pierwszą zabudowę marki Redos Trailers. Po krótkim czasie okazało się, że własne realizacje to dobry kierunek ewolucji, a firma zyskała tym samym więcej autonomii i nie była już kojarzona głównie z niemieckim partnerem MAN-em. Ważnym czynnikiem w ciągłym doskonaleniu procesu produkcji było zawiązanie współpracy z Politechniką Poznańską, co pozwoliło zoptymalizować poszczególne etapy montażu. Konstruktorzy mogli więc w pełni rozwinąć skrzydła starając się spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania zleceniodawców. Realizując również własne projekty badawcze np. system wielopunktowego mocowania ładunku RedLock. Znaczący wpływ na  jakość procesów produkcyjnych miała też certyfikacja ISO 9001:2008 oraz normy polityki jakości ISO 14001, które spełnia firma. Kontrahent ma więc pewność, że otrzymuje produkt z najwyższej półki, spełniający restrykcyjne normy jakościowe i środowiskowe.

  MG 5365j
 • MG 8489

  Rok 2016 należał do niezwykle owocnego okresu, obfitującego w ciekawe wydarzenia. W odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów do kolekcji oferowanych usług dołączyła nowa możliwość finansowania produktów Redos w formie wynajmu długoterminowego.

 • Nie tracąc zapału wraz z nadejściem jesieni ekipa Redos wzięła udział w niezwykle prestiżowym evencie, mianowicie największych Międzynarodowych Targach IAA w Hanowerze. To tam co dwa lata spotykają się specjaliści i pasjonaci branży samochodowej z niemal pięćdziesięciu krajów świata. Nowości i innowacji nie brakowało, a przedstawiciele Redos premierowo zaprezentowali przyczepę z systemem wymiennych nadwozi BDF wraz z zabudową wymienną Curt-Trail-Premieum. Przedstawiany produkt zyskał uznanie i został ciepło przyjęty przez odwiedzających.

  MG 7967 1
 • mapa2

  Pozostając u naszych zachodnich sąsiadów należy jeszcze wspomnieć o jednym z najważniejszych przedsięwzięć w 2016 jakim było wkroczenie Redos na rynek niemiecki. Otworzono biuro w Königs Wusterhausen, czyli miejscowości położonej na południowy wschód od Berlina.

 • Obecnie zespół Redos liczy ponad 90-ciu wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności. Nie brakuje również wysokiej klasy managerów i specjalistów w swoich dziedzinach jak: konstruktorzy, handlowcy, mechanicy z certyfikatami MAN Expert oraz sprawnie działająca kadra administracyjna i serwisowa. Poprzednie lata dokładnie określiły profil firmy, a stały rozwój i stopniowe powiększanie wachlarza zakresu działalności pozytywnie wpłynęło na liczbę powracających jak i nowych klientów. To najlepszy dowód na to, że początkowe założenia zarządu zostały w pełni zrealizowane, a w między czasie pojawiły się nowe, jeszcze śmielsze pomysły i koncepcje. Nie ma wątpliwości, ze Redos to dziś jedna z najprężniej rozwijających się marek nadwozi samochodów ciężarowych oraz przyczep w Polsce. Apetyt wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i doskonalenia istniejących wciąż jednak nie maleje. Redos śmiało patrzy w przyszłość, która należy do najlepszych.

  MG 7065