logo redos

Infolinia 61 445 24 00

System BDF

Nowy produkt już w dystrybucji!

26/10/2016

MG 8299

Rozwiązanie premierowo zaprezentowane przez nasza firmę na targach IAA w Hanowerze jest już w dostępne w sprzedaży! Pierwsze zestawy BDF właśnie opuszczają naszą halę produkcyjną!

MG 8287

Co to jest system BDF?

BDF to sformułowanie funkcjonujące w sektorze transport-spedycja-logistyka (TSL) odnoszące się do systemu wymiennych nadwozi wykorzystywanych w transporcie intermodalnym. Skrót pochodzi od niemieckiego Bundesverband des Deutschen Güterfernverkehrs oznaczającego federalne stowarzyszenie długodystansowych przewozów. W języku branżowym przyjęło się jako określenie przystosowania przyczep i samochodów do prowadzenia transportu kombinowanego. 

MG 8281

Jak to działa?

Nadwozia BDF, czy inaczej swap bodies, łączą funkcję środka transportu i mobilnego modułu magazynowego. Do transportu drogowego mogą być wykorzystywane dzięki specjalnym zaczepom zamontowanym przy podwoziu przyczepy i samochodu ciężarowego. Zabudowy BDF stawia się na nogach podporowych umożliwiających podjazd zestawu bezpośrednio pod ich konstrukcję. Dzięki wykorzystaniu układu pneumatycznego samochód i przyczepa mogą być podnoszone i opuszczane do odpowiedniej wysokości, po czym zespolone razem z nadwoziem. Cała procedura trwa nie więcej niż 5 minut i nie wymaga dźwigu lub innego urządzenia zewnętrznego!

MG 8277

Zalety:

MG 8284

BDF a′la REDOS 

Prezentowane na zdjęciach zestawy to konfiguracja oparta na podwoziu MAN 26.440. Konstruktorzy Redos dobrali do niego specjalny osprzęt umożliwiający montaż wymiennych kontenerów. W omawianym przypadku do samochodu ciężarowego oferowana jest przyczepa na tzw. obrotnicy. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne za naszą zachodnią granicą; umożliwia skręt kół pierwszej osi przyczepy, a przez to ułatwia manewrowanie całym, dość długim i ciężkim przecież zestawem. 

Cała struktura metalowa została wykonana z wysokogatunkowej i ocynkowanej ogniowo stali. Poprzez proces galwanizacji zapewniamy długowieczność naszych produktów, które pokryte warstwą ocynku pozostają -na lata intensywnego użytkowania- zabezpieczone przed korozją. 

Osie przyczepy to renomowany półprodukt niemieckiej marki SAF. Inwestując w komponenty przykładamy szczególną uwagę do tego, by gdziekolwiek dotrą nasze pojazdy, można je było swobodnie wyserwisować i uzyskać fachową pomoc w zakresie ich eksploatacji. 

MG 8292

Zainteresowanych otrzymaniem oferty na pojazd z systemem BDF zachęcamy do kontaktu z Działem Handlowym REDOS.

 

J.R.